Altın ve para piyasaları uzmanı temmuz ayına sayılı günler kala gram altın için uyarılarına devam ediyor. Memiş, son olarak '2450-2500 TL' şifresi verdi...

Finans analisti İslam Memiş, temmuz ayı öncesi piyasalara ilişkin son tahminlerini paylaştı. İslam Memiş, gram altında bir aralık vererek yatırımcıları uyardı. 

Memiş'in açıklamaları şöyle: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı, faiz sabit tutuldu. Beklentiler karşılandı. Yılın son ayına kadar Merkez Bankası'ndan faiz indirimi sinyali olasılığı zayıf ancak eylülde Fed faiz indirirse Merkez Bankası eylülde faiz indirimi yapabilir diye düşünüyorum. Fed'e göre hamle yapılacaktır. Enflasyonun yüksel olduğuna vurgu yapıldı metinde. Jeopolitik riskler yer aldı.

Düzce'ye uluslararası zincir otel yapılacak Düzce'ye uluslararası zincir otel yapılacak

Ekonomi yönetiminin beklentisi karşılandığı için herkes aynı çatı altında toplandığı için genel itibarıyla veriler, not artırımları, gri listeden çıkma olasılığı gibi pozitif etkenler de beklentileri karşılıyor. Gri listeden çıkma olayının biraz abartıldığını düşünüyorum ben. Borsada yeni ralli olacak deniyor, ben böyle düşünmüyorum. Gri listeye alınmanın zaten bir bedeli vardı, bu bedelden kurtulmamız coşacağımız anlamına gelmiyor. Normalleşiyoruz aslında. Bahar havası olacağını düşünmüyorum.

Borsa İstanbul yüzde 1.5 yükselişte. Düşüşlerin teknik düzeltmesi yaşanıyor. 10 bin 700'de tutunabilirse 11 bin üzerini konuşabiliriz. Bu akşam görmüş olacağız bunu. Dar bant aralığında bir borsa var.

İslam Memiş, ons altın, gram altın, ons gümüş ve gram gümüş tahminlerini şöyle paylaştı...

İslam Memiş'in altın ve gümüşle ilgili değerlendirmeleri şöyle: "Ons altın yüzde 1 yükselişle günü tamamlıyor. 2293 dolara kadar geriledi. 2280 dolar destek seviyesi var. 10 dolar için risk almamak lazım. Temmuzda yeni rekorlara hazır olun uyarılarım vardı. Altında bütün pozisyonlarımız kapalı olduğu için herhangi bir hamle yapmayacağız. Biz varlıklarımıza sahip çıkacağız. 2600 dolar direncini bekleyeceğiz. Bu kırılırsa 3000 dolar da açılır.

Gram altında da yükseliş var. 2485'e kadar yükseldi. Gram altında alım uyarım oldu. Yıl sonunda 3000-3500 lira beklentimi koruyorum. Gram altın yatırımcısı şuna dikkat etmeli. Ons altın toparlanıyor, dolar yavaş yavaş yükseliyor. 2450-2500 lira aralığında alım yapılabilir. 2485'ten de alırdım, kenarda beklerdim.

Gümüş onsu 29.02 dolarda. Yüzde 1 yükselişle dün günü tamamladı. 31, 32, 34 ve 37 doları takip edeceğiz. Gümüşün her düşüşü alım fırsatıdır. Yükseliş yönlü beklentim devam ediyor. Gram gümüş 30.77 lira. Burada da 30.50 güçlü bir destek seviyesi. Böyle devam ederse 37 liraya kadar da görebiliriz gram gümüşü."

Editör: Haber Merkezi