Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, her zaman ve her koşulda istismara uğrayan, şiddet gören kadın ve çocukların yanında olduklarını bildirerek, “birbirimize sırt olacağız. Kimse yalnız yürümeyecek. Omuz omuza, yürek yüreğe yürümeye, mücadelemizi, dayanışmamızı büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

Bahçeli: FETÖ'nün iç ve dış uzantılarıyla mücadele amansız sürecek Bahçeli: FETÖ'nün iç ve dış uzantılarıyla mücadele amansız sürecek

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadın Kolları İl Kongresine katılmak üzere Çorum’a geldi. 

Bugün 3 ilde kadın kolları kongresinin yapıldığına dikkati çeken Nazlıaka, kongrelerin açılışını Çorum’dan yaptıklarını bildirdi.

ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, parti binası önünde CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Utku Ulaş Taşar, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Serap Meriç, İl Kadın Kolları Başkan Adayları Kamile Anar, Özlem Güngör ve partililer tarafından karşılandı.

Partilileri selamlayan Nazlıaka, daha sonra Merkez İlçe Başkanı Utku Ulaş Taşar ile bir süre sohbet ederek parti çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Çorum İl Kadın Kolları Kongresinin yapıldığı Kemal Kılıçdaroğlu Toplantı Salonuna geçen Nazlıaka, burada basın açıklaması yaparak kadın kolları üyeleri ile görüştü.
Kamile Anar ve Özlem Meriç olmak üzere iki listenin başkanlık için yarıştığını dile getiren Nazlıaka, her iki adaya da başarılar diledi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede Divan Başkanlığına Firdevs Yalçın, katip üyeliklere ise Dudu Sir ile Asuman Şen seçildi.

“ÇORUM’DA DA CHP’NİN BAYRAĞINI DALGALANDIRACAĞIZ”

Kongre öncesi partililere seslenen Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, 31 Mart yerel seçimlerinden birinci parti olarak çıkan, birçok büyükşehir belediyesi, il ve ilçe belediyesini kazanan CHP’nin Türkiye haritasını kırmızıya boyadığını dile getirerek, önümüzdeki ilk seçimlerde Çorum’da da CHP’nin bayrağını dalgalandıracaklarını söyledi.
“Çorum özel bir il. Daha iyi yönetilmeyi hak ediyor” diyen Nazlıaka, kadın kollarının bir partinin başarısı için ne denli önemli olduğunu anlattı.
Nazlıaka, CHP Kadın Kolları olarak Türkiye genelinde tüm il ve ilçelerde örgütlendiklerini, şimdi de mahalle örgütlenmesine odaklandıklarını kaydetti.
CHP’nin 500 bin kadın üyeye sahip olduğunu, üye sayısını 1 milyona çıkartmayı hedeflediklerini, şu anda yüzde 37 olan kadın üye sayısını yüzde 50 oranına getirmekte kararlı olduklarını ifade eden Nazlıaka, kadın kollarının her geçen gün büyüdüğünün altını çizdi.

KADIN DAYANIŞMASINI GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Türkiye’de AKP iktidarında kadınların her türlü ayrımcılığa maruz kaldığını sözlerine ekleyen Nazlıaka, istismara uğrayan, şiddet gören tüm kadın ve çocukların yanlarında olduklarını, bunun için destek hattı oluşturduklarını açıklayarak, “bundan böyle kimse yalnız yürümeyecek. Birbirimize sahip çıkacağız, sırt olacağız. Omuz omuza, yürek yüreğe yürümeye, dayanışmayı ve mücadelemizi büyütmeye devam edeceğiz. Nerede bir yakarış varsa orada olmaya çalışacağız. Kendi aramızdaki dayanışmayı güçlendireceğiz. Partimizde eşit temsil oranını sağlayacağız” dedi.
Aylin Nazlıaka, CHP'nin YaşamHak Projesi kapsamında başlattığı yeni uygulama hakkında bilgi vererek, proje kapsamında oluşturdukları çağrı hattı ile kendini sokakta tedirgin hisseden kadınların yanında olacaklarını belirtti. Nazlıaka “444 82 85 numaralı hattımızı aradıklarında onlara eşlik edeceğiz. Bilsinler ki telefonun diğer ucunda onları güvende hissettirecek olan kız kardeşleri var. Bir olumsuzluk yaşandığında kolluk güçlerine haber vererek can ve mal güvenliklerinin sağlanmasını da temin edeceğiz” şeklinde konuştu.

“MEDENİ KANUNU SİL BAŞTAN YAZMAK İSTEYENLERİ TARİHTEN SİLECEĞİZ”

AKP iktidarına seslenerek medeni kanunu sil baştan yazmak isteyenleri tarihten sileceklerini vurgulayan Nazlıaka, sokak, sahada, meydanda mücadeleyi, direnişi sürdüreceklerini, kazanılmış hakların hiçbirisini kaybetmeyeceklerini söyledi.
Nazlıaka, kadınların daime en önde yürüyeceğini, geleceğin kadınların elinde şekilleneceğini ifade etti.
Nazlıaka, her iki adaya da başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.
Konuşmaların ardından seçimlere geçildi.

Editör: Kubilay Olcan