Otomotiv sektörünün ihtiyacı olan elektrikli araç ustaları yetiştirmek için Çorum’da da düğmeye basıldı. 

Takvim Gazetesi'nin haberine göre Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın destekleriyle önemli bir projeyi hayata geçiren Otomotiv Mühendisliği Derneği (OTOMDER), Ankara ve çevresindeki 10 ilde ücretsiz olarak, elektrikli araçlara yönelik bakım-onarım eğitimlerini Kasım'da başlatıyor.

Dünya genelinde hızla yaygınlaşmaya devam eden elektrikli araçlar, bu alanda uzmanlaşmış usta ihtiyacını beraberinde getiriyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın destekleriyle önemli bir projeyi hayata geçiren Otomotiv Mühendisliği Derneği (OTOMDER), Ankara ve çevresindeki 10 ilde ücretsiz olarak, elektrikli araçlara yönelik bakım-onarım eğitimlerini Kasım'da başlatıyor.

BELGE ALANA İŞ FIRSATI

Akademisyen ve uzmanların vereceği eğitimler kapsamında bir dizi sınav ve anket de yapılacak. Simülatör üzerinde ve farklı kurgularda araç onarımı yapacak olan kursiyerler, haftada 14 saat eğitime tabi tutulacak. İlk etapta açılan 500 kişilik kontenjan şimdiden dolarken, öğrencilerin büyük bölümü 9 aylık süreç sonrası ustalık belgelerini alıp anlaşmalı firmalarda istihdam edilecek.

İlk eğitimler 1 Kasım'dan itibaren Ankara, Kırşehir, Çorum, Eskişehir, Konya, Kayseri, Aksaray, Yozgat, Sivas, Tokat ve Amasya'da başlayacak. OTOMDER Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Doğan, bütçenin yüzde 85'ini Ankara Kalkınma Ajansı'nın karşıladığını dile getirdi.

Renault, Türkiye için yeni planlarını duyurdu Renault, Türkiye için yeni planlarını duyurdu

KAYNAK: TAKVİM

HABER: MURATHAN YILDIRIM