Çorum Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro amirliği ekiplerinin İl jandarma komutanlığı ekipleri ile sabah saatlerinde düzenlenen fuhuş operasyonunda 9 kişi gözaltına alındı.

Uyuşturucuyla yakalanan şahıs gözaltına alındı Uyuşturucuyla yakalanan şahıs gözaltına alındı

İl genelinde Kamu sağlığı ve ahlakın korunması, Fuhuşun ve sağlıksız ortamlarda cinsel ilişkinin önlenmesi amacıyla çalışma başlatıldı. Ahlak Büro Amirliğinin ekiplerinin 01.07.2023-06.11.2023 tarihleri arasında yaptığı 3 aylık planlı ve projeli çalışmada sonucunda 10 şüpheli şahsın ’Fuhuşa Teşvik, Aracılık veya Zorlama’ suçunu işledikleri tespit edildi.

Şüphelilerin yakalanması ve suç delillerinin elde edilmesi amacıyla sabahın ilk saatlerinde, İl Merkezinde 3, Merkez Jandarma Bölgesinde 5, Sungurlu ve Bayat İlçelerinde ise 2 adres olmak üzere toplam 10 farklı adreste 16 polis, 4 jandarma ekibinde bulunan 52 güvenlik görevlisi ile düzenlenen operasyonlarda 9 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Firar eden 1 şüpheli şahsı yakalama içinde çalışma başlatıldı. Gözaltına alınan 9 zanlıdan 3’ü çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak Çorum L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

(MMY-BÖ)

Kaynak: iha