Son dakika haberi: Sosyal medya fenomen Diamond Tema'nın "Yer6" adlı sosyal medya hesabında Hz. Muhammed hakkındaki sözleri tartışma doğurdu.

SORUŞTURMA VE YAKALAMA KARARI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Yer6 adlı sosyal medya hesabında paylaşılan video içeriğinde Peygamberimizle ilgili kullanılan hakaret içerikli, çirkin ve provokatif ifadeler nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçundan, paylaşımın yapılmasının ardından derhal 16.06.2024 tarihinde resen soruşturma başlatılmış olup, şüpheli Diamant Tema’nın yurtdışında olması nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır.

İslam dini ve sevgili Peygamberimizle ilgili kullanılan tahrik edici, çirkin ve provokatif ifadeler asla kabul edilemez.

Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir."

DIAMOND TEMA'DAN AÇIKLAMA

Öte yandan soruşturma başlatıldığı haberi üzerine Diamond Tema yaptığı açıklamada şunları ifade etmişti:

TMMOB Bursa Koordinasyonu'nda nöbet değişimi TMMOB Bursa Koordinasyonu'nda nöbet değişimi

"İyiyim arkadaşlar, sorun yok. Suç işlemedik, kaynaklarıyla konuştuk. Ne hukuken ne de ahlaken ortada bir sorun yok. İfademizi verir, duruşmaya çıkarız, olur biter. Olayı bir dinsizin bir şeriatçıyı çürütmesinden, bir dinsizin peygambere küfretmesi gibi bir boyuta getirdiler. Tamamen algı operasyonu. Ne küfür var ne iftira."

Editör: Haber Merkezi