Çorum'un köklü leblebici esnafından Hayvalı Leblebi, tam 62 yıldır Ulu Cami arkasındaki aynı mekanda müşterilerine hizmet veriyor. 1962 yılından bu yana leblebi üretimi gerçekleştiren Hayvalı Leblebi, Çorum'un geleneksel tatlarını yaşatmaya devam ediyor.

Vali Zülkif Dağlı'dan Ziyaret

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Gür ile birlikte Hayvalı Leblebi işletmesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında, işletme sahibi Kadir ve İsmail Avşar kardeşlerle sohbet eden Vali Dağlı, işletmeye hayırlı ve bol kazançlar diledi.

AK Partili vekillere 'istifa edin' çağrısı: 'Çorum kandırılmaktan, iktidar söz vermekten usanmadı' AK Partili vekillere 'istifa edin' çağrısı: 'Çorum kandırılmaktan, iktidar söz vermekten usanmadı'

Hayvalı Leblebi'nin Tarihi

1962 yılında kurulan Hayvalı Leblebi, 62 yıldır aynı mekanda hizmet vererek Çorum'un leblebi geleneğini yaşatıyor. Ulu Cami'nin arkasında bulunan işletme, lezzetli ve kaliteli leblebileriyle müşterilerinin beğenisini kazanıyor. Kadir ve İsmail Avşar kardeşler, atalarından devraldıkları bu mirası başarıyla sürdürmeye devam ediyor.

Editör: Merve Kayış