Turkuaz ve yeşilin tonlarını bünyesinde barındıran bu gölet Çorum'un gizli cenneti olarak nam salıyor. Sahip olduğu doğal güzelliği ve çevresindeki bitki örtüsüyle görenler adeta mest oluyor.

Çorum'un Sungurlu ilçesinde yöre halkının "saklı cennet" olarak nitelediği Hacılarhanı göleti, etrafını çevreleyen çam ve meşe ormanıyla birlikte yılın her mevsiminde ziyaretçilerine doyumsuz seyir sunuyor.

Sungurlu'da yürek ısıtan kurtarma operasyonu: İtfaiye ekipleri yavru kedi için seferber oldu Sungurlu'da yürek ısıtan kurtarma operasyonu: İtfaiye ekipleri yavru kedi için seferber oldu

İlçe merkezine 30 kilometre mesafede bulunan Hacılarhanı göleti, sahip olduğu doğal güzelliği ve çevresindeki bitki örtüsüyle yöre halkınca "saklı cennet" olarak nitelendiriliyor.

ÇORUM'UN GİZLİ CENNETİ

Gölet, çevresindeki gür ormanların yansımasıyla birlikte turkuaz ve yeşilin tonlarını bünyesinde barındırıyor. Bu muhteşem manzara, doğa yürüyüşleri, kamp ve piknik gibi aktiviteler için ideal bir ortam sunuyor.

Hacılarhanı göleti, yöre sakinlerinin hayatını kolaylaştıran bir su kaynağı olmasının yanı sıra, doğa severler için de eşsiz bir manzara sunuyor. Bir yandan çok sayıda balık türüne ev sahipliği yapan gölet, diğer yandan ormandan gelen kuş cıvıltılarıyla ziyaretçilerini ağırlıyor.

Ziyaretçiler, göl kenarında piknik yaptıktan sonra patika yollardan yürüyerek, ağaç yaprakları nedeniyle neredeyse güneşin toprağa değmediği ormanı keşfetme imkanı buluyor.

Editör: Haber Merkezi