Çorum Belediyesi, içme suyunun temini ve güvenli bir şekilde halka ulaştırılması konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Şehrin çeşitli noktalarında bulunan su depolarındaki klorlama sistemleri, modern otomatik gaz klorlama sistemleriyle değiştirildi.

Çorum Belediyesi, içme suyu klorlamasında otomatik sisteme geçişi şehir genelindeki 5 su deposunda daha önce hayata geçirmişti. Son olarak, 3 depoya daha otomatik klorlama sistemi kurularak toplamda 8 depoda bu sistem kullanılmaya başlandı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bu önemli yatırımın içme suyunun musluklara daha sağlıklı ve güvenli olarak ulaşmasını sağlayacağını belirtti.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, daha önce manüel olarak çalışan klorlama sistemlerinin su debisine göre elle ayarlandığını ifade ederek, yeni kurulan sistemin ise otomatik olarak çalışacağını söyledi. Aşgın, "Geçtiğimiz yıllarda 5 depoya kurulan otomatik sistemi, 3 depoya daha kurarak toplam 8 depoda otomatik sistemi uygulamaya başladık. Gaz klorlaması, suyun debisine göre otomatik olarak ayarlanacak. Klor ölçümleri ise SKADA sisteminden 24 saat kontrol edilebilecek" dedi.

Sürekli Kontrol ve Güvence

Çorum'da istihdam ve mesleki eğitimde dev adımlar: Herkesi ilgilendiriyor! Çorum'da istihdam ve mesleki eğitimde dev adımlar: Herkesi ilgilendiriyor!

Yeni sistem sayesinde, klorlama işlemi suyun debisine göre otomatik olarak ayarlanacak ve bu da suyun kalitesini ve güvenliğini artıracak. Klor ölçümleri, SKADA sistemi üzerinden 24 saat boyunca izlenerek herhangi bir aksaklık anında müdahale edilebilecek. Bu sistem, içme suyunun sürekli olarak güvenli ve sağlıklı olmasını sağlayacak.

Editör: Haber Merkezi