Çorum Çiftçi Malları Koruma Birliği Meclisi ve Murakebe  Heyeti Üyeliği seçimi için düzenlenen toplantı, herhangi bir tekilf gelmemesi üzerine başladığı gibi bitti.

Saat 15.00'de Çorum Belediye Konferans Toplantı Salonu'nda başlayan Çiftçi Malları Koruma Meclisi ve Murakabe Heyeti Üyeliği seçimleri toplantısında ilk olarak divan heyeti belirlendi.

Çorum Belediye Meclisi Üyesi Ertuğrul Eren başkanlığında oluşturulan Divan Heyeti'nde Semra Akyüz Akdağ ve Bilal Selman Özünel görev aldı.

Geniş çaplı elektrik kesintisi! Çorum'un bu mahalleleri elektriksiz kalacak Geniş çaplı elektrik kesintisi! Çorum'un bu mahalleleri elektriksiz kalacak

Yoklamanın ardından divan heyeti; Çiftçi Malları Koruma Meclisi ve Murakabe Heyeti Üyeliği için teklifleri bekledi. Üyelik için herhangi bir teklif gelmemesi üzerine Divan Başkanı Ertuğrul Eren, toplantıyı sona erdirdi.
Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Lezmi Çöplü, Çorum Ziraat Odası Başkanı Adem Özdemir ile Belediye Meclisi üyeleri katıldı.

Çiftçi Malları Koruma Birliği Meclisi 4081 sayılı kanun gereği; Belediye Meclisi, Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi ve Ziraat Odası Meclisi  üyelerinin katılımıyla  toplanıyor. 

ŞİMDİ SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK

2.7.1941 tarihinde kabul edilen ve 4856 sayılı Resmi Gazete’de yürürlüğe girerek yayımlanan 4081 sayılı kanun gereği kurulan Çiftçi Malları Koruma Birliği ile ilgili kanunda 2011 ve 2018 yıllarında olmak üzere iki kez değişiklikler yapılmıştı.

Üyelikler için teklif gelmediği için seçimleri gerçekleştirilemeyen Çorum Çiftçi Malları Koruma Birliği'nde sürecin nasıl işleyeceği merak ediliyor. 

Edinilen bilgiye göre; Birlik Divan Başkanlığı'nca hazırlanan bir yazıyla durum Tarım İl Müdürlüğü'ne bildirilecek.

Editör: Haber Merkezi