ANKARA (AA) - Elektrik dağıtım sektörünün nitelikli elemen ihtiyacına yanıt üretmek, genç istihdama katkı sağlamak hedefiyle Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AEDAŞ) ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ (ÇEDAŞ) tarafından hayata geçirilen Enerjinin Yıldızları Projesi’nin "yıldızları", 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

CK Enerji'den yapılan açıklamaya göre, İstanbul Avrupa Yakası, Antalya ve Sivas’taki 3 meslek lisesinde Enerjinin Yıldızları Projesi kapsamında Elektrik Tesisatları ve Dağıtım Dalı’nda eğitim gören 100’e yakın öğrenci, rehber eşliğinde Anıtkabir ile Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ne giderek Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Emekli maaşını o bankaya taşıyacaklara 24 bin TL Emekli maaşını o bankaya taşıyacaklara 24 bin TL

Açıklamada görüşlerine yer verilen CK Enerji Kurumsal İletişim Direktörü Burcu Cankurtaran, şunları kaydetti:

"19 Mayıs’ı gençlere bayram olarak armağan eden Atatürk ve her türlü yokluğa karşı bağımsızlık için verilen o büyük mücadeleyi daha iyi anlamak, o ruhu hissedebilmek için bu yıl Enerjinin Yıldızları projesi kapsamında eğitim gören gençlerimiz ile Anıtkabir’e gittik. Genç arkadaşlarımız bu ziyaret ile tam bağımsız bir Türkiye için verilen mücadeleyi çok daha iyi anlama fırsatına sahip oldu. Grup şirketlerimiz olarak Atatürk’ün 'bütün ümidim gençliktedir' dediği gençlerimize duyduğumuz güvenle, her zaman onların yanında yer alıyor, ülkemizin çağdaş uygarlık yoluna ulaşmasında onlara destek olmaya çalışıyoruz. Enerjinin Yıldızları Projesi’nde bizimle olan tüm gençlerimizin, ileride bu ülkeye, sektörümüze çok büyük hizmetler edeceğine gönülden inanıyoruz."

Editör: Haber Merkezi