Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği’nin (ESKAFDER) düzenlediği organizasyonda, Eskişehir’de yaşayan Çerkez iş insanları bir araya geldi.

Odunpazarı’ndaki Eskişehir Kafkas Kültür Evi’nde düzenlediği yemekte, Eskişehir’de yaşayan sanayici ve iş insanları bir araya geldi. Ülkede yaşanan ekonomik gelişmelerin ve yerel seçim sürecinin iş dünyasına etkilerinin konuşulduğu toplantıdan birlik mesajı çıktı.

Türk Ocakları’nda ’Türkiye tarım nereye gidiyor?’ başlığı ele alındı Türk Ocakları’nda ’Türkiye tarım nereye gidiyor?’ başlığı ele alındı

Dernek Başkanı Jankat Yelbaşı, konuşmasında; “Bizler göreve geldikten sonra yeni dönemde toplumumuzun farklı kesimleriyle istişare toplantıları ve birlik buluşmaları gerçekleştirmeyi planlamıştık. Bu toplantıların ilkini bugün şehrimizde ticari faaliyet gösteren iş insanlarımızla gerçekleştirdik. Buradaki değerli büyüklerimiz ve dostlarımız uzun yıllardır faaliyetlerimize destek oluyorlar ve aynı zamanda bu kente ekonomik anlamda katkı sunuyorlar. Bundan sonraki süreçte birlikteliğimizi arttırarak devam ettirmek, derneğimiz bünyesinde kuracağımız komisyonlarla Eskişehir’e, kültürümüze ve kent siyasetine vereceğimiz katkıları koordineli olarak yapmayı planlıyoruz. Bu toplantıları kentteki akademisyenlerimizle, gençlerimizle, kadınlarla ve toplumuzu temsil eden farklı gruplarla yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: iha