Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenen organ bağışı haftası dolayısıyla hastane çalışanlarını ve vatandaşları organ bağışı gönüllüsü olmaya davet etti.

Her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenen organ bağışı haftası etkinlikleri sonrası organ bağışında bulunan vatandaş ve sağlık çalışanlarının sayının arttığını belirten Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, 18 yaşını doldurmuş ve akli dengesi yerinde olan herkesin organ bağışında bulunabileceğini söyledi.

Canlı vericilerin karaciğer ve böbrek bağışı yapabildiği, bağışçıların resmi olarak organ bağış kartı alıp bağışta bulunabileceğini hatırlatan Başhekim Kozan, Organ Bağışı Haftası çerçevesinde Yozgat Şehir Hastanesi’nde stant açıldığını ve vatandaşların bilgilendirildiğini ifade etti.

Yozgat Belediyesi Bozokspor kalesini gole kapattı Yozgat Belediyesi Bozokspor kalesini gole kapattı

Geçen yıl kendisinin de organ bağışı gönüllüsü olduğunu belirten Başhekim Kozan, herkesi organ bağışı gönüllüsü olmaya davet ederek, “Hazırladığımız broşürlerle hastanemize gelen vatandaşlara bilgilendirme yapıyoruz. Ayrıca konferans salonumuzda personelimize organ bağışı konusunda eğitim verildi. Şimdiden bağışta bulunan herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.