SAMSUN (AA) - İstanbul Bafra Dernekler Federasyonu (BADEF), BADEF'e bağlı 13 Bafra derneğinin organize ettiği "Büyük Bafralılar Buluşması" İstanbul’da yapıldı.

Bafra Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, BADEF'in ev sahipliğinde düzenlenen Büyük Bafralılar Buluşması'na AK Parti Samsun Milletvekilimiz Orhan Kırcalı ile Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç da katıldı.

Bolu'da özel halk otobüsü ile kamyonetin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı Bolu'da özel halk otobüsü ile kamyonetin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı

İstanbul başta olmak üzere birçok ilde Samsun ve Bafra derneklerinin oldukça başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Başkan Kılıç, "Hiçbiri tabeladan ibaret değil. Oldukça önemli çalışmalar ve organizasyonlar gerçekleştiriyorlar. Her biri ile koordine içerisindeyiz. Hepsi Bafra için büyük güç, bizler için ise oldukça önemli destek. Hepimiz Bafra'mızı daha güzel yarınlara taşımak için gayret gösteriyoruz." ifadelerini kullandı.

Bafralıların büyük bir aile olduğunu belirten Kılıç, şunları kaydetti:

"Sevdası Bafra olanların buluştuğu böylesi bir organizasyonda hemşehrilerimizle kucaklaşmamızı, hasret gidermemizi sağlayan İstanbul Bafra Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Hacıoğlu, SAMKON Genel Başkanı ve BADEF Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Kaya Aşcı ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum."

Büyük Bafralılar Buluşması'nda İsrail'in Filistin halkına karşı devam eden saldırıları da kınandı.

Kaynak: aa